WARSZAWA 20.05.2022 #ilovemkt • I love seo&content • Cena od 699PLNZarejestruj się >>

Jak poprosić Google o zmianę herbu klubu sportowego

Opublikowano Brak komentarzy do Jak poprosić Google o zmianę herbu klubu sportowego

Aby udało się wykonać tą zmianę, konieczne jest wykonanie wiele unikalnych zgłoszeń. Im będzie ich więcej tym sprawa zostanie prawdopodobnie potraktowana bardziej priorytetowo.

Instrukcja jak zgłosić prośbę o zmianę logo klubu sportowego

Wchodzimy w Google.pl i wpisujemy zapytanie „Wisła Kraków„. Lub inne, dotyczące innego klubu piłkarskiego, np. Puszczy Niepołomice. Dobrze, aby klub ten posiadał swój herb/logo dodany w Wikipedii. Powinno to ułatwić proces.

Otrzymamy wynik mniej więcej tai jak ten w którym widać pobrane z Wikipedii logo/herb klubu oraz dodatkowe informacje pobrane z różnych źródeł. Jak widać, oba logo klubów w podlądzie nadchodzącego meczu są zastąpione obrazkami zastępczymi.

Musimy teraz zjechać na sam dół wyników wyszukiwania. Spokojnie, nie musimy przechodzić na kolejną stronę wyników wyszukiwania 🙂 Jeszcze wypadłby jakiś trup (ponoć najlepiej chować trupy na drugiej stronie wyników wyszukiwania – nikt tam nie zagląda 🤪).

Na samym dole szukamy linka „Prześlij opinie”. Powinien znajdować się w ostatnim rzędzie linków jako drugi w kolejności. W przypadku problemów z odnalezieniem tego linka wciśnij na klawiaturze CTRL oraz F i wpisz „Prześlij opinię”. Powinno Cię bezpośrednio przenieść do interesującego Cię elementu.

Po kliknięciu w link, pojawi się okienko w którym trzeba będzie wpisać nie tyle opinie, co prośbę o zmianę logo. Nie mamy zbyt wielkiego pola do manewrowania w tym miejscu. Dobrze jednak jest zaznaczyć interesujący nas obszar aby jasne było dla moderatorów wyszukiwarki o co dokładnie nam chodzi (no bo przecież logo z Wikipedii pobrane jest prawidłowo!).

Taki widok powita nas, gdy klikniemy w wynik. Następnie musimy wybrać interesujący nas fragment wyników. Aby to zrobić, klikamy w główną część wyświetlonego okienka „Kliknij, by zaznaczyć lub ukryć informacje„. Pojawi się wtedy taki komunikat:

W tym momencie mamy możliwość przewijania strony w górę i w dół. Naturalnie, przewijamy stronę do początku wyników wyszukiwania tak aby pojawiła się interesująca nas zajawka meczu w której zamiast herbu Wisły, widać czerwoną zaślepkę. Zaznaczamy prostokąt wskazując o który element nam chodzi.

I klikamy „Gotowe”. Dzięki temu do naszego zgłoszenia dodany zostanie zrzut który jasno wskaże o co nam tak właściwie chodzi i niezależnie czy nasze zgłoszenie otrzyma Grzegorz, John czy Sven, będzie miał jasność, że coś z tym elementem nam nie gra.

Ostatnim krokiem, jest uzupełnienie pola „Opinii” w którym dobrze, aby po angielsku (na wszelki wypadek) umieścić naszą prośbę. Można napisać tam coś na zasadzie:

Please, replace red temporary symbol of Wisła Kraków to its real Logo. It can found for example here: https://www.wisla.krakow.pl/media/images/logo.png

Oczywiście można też po prostu napisać coś w stylu:

Change Wisła Kraków logo to original one!

Pełna dowolność 🙂 Ważne tylko aby zaznaczyć interesujący nas fragment i napisać z grubsza o co nam chodzi. Im więcej powiadomień otrzymają w kwestii tego elementu tym szybciej zostanie ono podmienione.

Po uzupełnieniu pola opinii, i kliknięciu „Wyślij” otrzymamy tylko prosty komunikat na dole wyników wyszukiwania „Opinia wysłana”. To wszystko 🙂 Teraz pozostaje tylko czekać, aż moderatorzy zdecydują się na zmianę brzydkiego, czerwonego herbu na prawidłowy z Białą Gwiazdą!

Czy to się uda?

Nie ma powodów, aby przypuszczać, że nie. Może jednak okazać się, że konieczne będzie skorzystanie z innego formularza do kontaktu z moderatorami wyników wyszukiwania Google. Myślę jednak, że można przypuszczać, że mały, zmasowany „atak” skutecznie i szybko pozwoli na poprawienie wyników wyszukiwania tak aby Biała Gwiazda widniała dumnie w wynikach wyszukiwnaia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.