FAQ

Współpraca z agencją SEO generuje dużą ilość pytań. Zebraliśmy te najczęściej pojawiające się i odpowiedzieliśmy na nie.

Każda odpowiedź zbliża Cię do celu.

Naturalnie, jeżeli masz jeszcze jakieś inne pytania odezwij się do nas poprzez zakładkę kontakt. Zobacz też koniecznie naszą bazę wiedzy bo być może to w niej znajdziesz rozbudowaną odpowiedź na swoje pytanie.

Na jak długo podpisywana jest umowa?

Umowy podpisujemy zawsze na czas nieokreślony. Liczymy, że nasza współpraca będzie trwała lata. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby rozstać się np. po 3 miesiącach.

Czy raportujecie swoją pracę? Jak?

No pewnie, że tak! Po zakończonym miesiącu współpracy, możemy podesłać Ci podsumowanie z którego jasno wynikać będzie czy nasze działania wpływają korzystnie na Twoją stronę i biznes. Wiemy jednak, że możesz po prostu nie mieć czasu na przeglądanie raportu. Daj nam więc znać, że chcesz otrzymać raport.

Jakie macie doświadczenie w SEO?

Jaki SEMURAI działamy na rynku od marca 2015 roku. Działamy w SEO jednak już od 2008 roku. Sprawdź profil Tomasza na Linkedin. Zobacz gdzie zdobywał doświadczenie.

Czy wszystkie usługi w Waszej agencji są drogie?

Zdecydowanie nie. Nawet jeżeli nasza propozycja wydaje się droga, to koszt jaki ponosisz jest niemal w całości wykorzystywany na realizowanie działań. Nie mamy do opłacenia fancy biura, działu sprzedaży czy owocowych czwartków.

Czy otrzymam fakturę VAT za wykonane prace?

Jasne. Wszystko w pełni legalne 👌

Działacie wykorzystując white czy black hat SEO?

Pudło. Już od dłuższego czasu nie korzystamy z działań white czy black hat SEO. Ten podział od zawsze był głupi i nie odzwierciedlał w pełni tego co można na stronie i w jej okolicy zrobić. Staramy się natomiast wykorzystywać działania względnie bezpieczne aby budować widoczność Twojej strony. Outreach, Optymalizacja, artykuły sponsorowane to wybrane z rozwiązań które stosujemy.

Jakie są kary umowne i inne opłaty?

Spokojnie – nie mamy żadnych kar umownych. Ukrytych kosztów też nie będzie. Jeżeli nawet pojawi się możliwość wydania większej ilości gotówki np. na dodatkowe działania związane z artykułami sponsorowanymi – damy Ci o tym za wczasu znać. Finalnie to Ty zdecydujesz czy chcesz wydać więcej pieniędzy czy nie.

Jaką mam pewność, że osiągniecie zakładane cele?

Szczerze? Żadną. Google jest tak nieprzewidywalny, że jednego dnia możesz mieć setki tysięcy użytkowników a kolejnego dnia 1/4 z tego. Wiemy jednak jak zminimalizować szansę na spadki w Google a zwiększyć możliwości budowania widoczności.

Ilu klientów obsługujecie?

W tym momencie mówimy tu o ilości około 15-20 stron internetowych. Jeżeli obawiasz się, że na obsługę Twojej strony będziemy mieli zaledwie 15 minut miesięcznie – spokojnie. W zależności od potrzeb zarezerwujemy dla Ciebie kilka(naście) godzin każdego miesiąca.

Dlaczego nie dajecie gwarancji na swoje prace? Czemu nie rozliczacie się za pozycje

Pewnie nic nie będziecie nic robić, albo będziecie ode mnie tylko ciągnąć pieniądze“. Cóż, z takim podejście na pewno nie uda nam się zbudować zdrowej relacji biznesowej i zadbać o Twój biznes. Wynika to z tego, że bądź co bądź – promując Twoją stronę, pracujemy na witrynie firmy trzeciej (Google). Nie możemy odpowiadać za nagłe, niespodziewane zmiany jakie wprowadzą. Na pewno jednak będziemy robić wszystko aby bezpiecznie budować widoczność w Google.

SEO to nie magia. To systematyczna praca nad stroną i dopasowanie jej treści do potrzeb użytkowników oraz robotów indeksujących.